Szkoła w Bieździedzy doceniona przez Ambasadora Niemiec!
13 marca br. w Ambasadzie Niemiec w Warszawie Pan Dyrektor Wiesław Jedziniak odebrał nagrodę dla naszej szkoły z rąk Ambasadora Rolfa Nikela w ramach konkursu „Niemiecki Plus“. Goethe-Institut poszukiwał bowiem szkół, które zorganizowały najlepsze projekty, odniosły szczególne sukcesy w nauce języka niemieckiego oraz prowadziły najbardziej innowacyjne lekcje. Spośród wielu szkół w Polsce wybrano m.in. Szkołę Podstawową w Bieździedzy, nazywając jej uczniów i nauczycieli „SUPERBOHATERAMI”.
Jury podkreślało, że wybór nie był łatwy, jako że Polska słynie na całym świecie nie tylko z największej liczby uczących się języka niemieckiego, ale również z najbardziej zaangażowanych i kreatywnych nauczycieli tego języka.
W związku z powyższym Pani Małgorzata Maczuga otrzymała nagrodę za swoją działalność innowacyjną w nauczaniu języka niemieckiego. Doceniono także Pana Piotra Grzywnę, który pomagał w realizacji projektów z języka niemieckiego. W składzie delegacji naszej szkoły znalazła się również Pani Teresa Korecka – koordynator powiatowego konkursu plastyczno- językowego „Male das Wort!” jako nauczyciel zaangażowany w promocję języka niemieckiego.
Nasi „Superbohaterzy” zostali serdecznie przyjęci przez Pana Ambasadora, który tak do nich przemawiał:
„Szanowni Państwo,
cieszę się bardzo, że mogę powitać Państwa dzisiaj tu w ambasadzie. To szczególna okazja, ponieważ chcemy dziś Państwa nagrodzić za bardzo innowacyjne i udane projekty promujące język niemiecki w Państwa szkołach.
Nauka języka niemieckiego w Polsce jest to przykład prawdziwego sukcesu, który towarzyszy całej polsko-niemieckiej historii sukcesu ostatnich 25 lat. Jest to wspólna historia walki o wolność w roku 1989, historia pojednania, porozumienia oraz intensywnej wymiany na wszystkich poziomach – społeczeństwa obywatelskiego, gospodarki, kultury i polityki. Obchodząc
w tych dniach 70. rocznicę zakończenia drugiej wojny światowej mamy świadomość tego, że sukces ten wcale nie jest taki oczywisty. U jego podstaw leży, by zacytować prezydenta Komorowskiego, „cud pojednania” między naszymi narodami.”