Gimnazjum w Bieździedzy jedną z trzech najlepszych szkół Podkarpacia!
W ostatnim czasie o naszej szkole napisały dwa ogólnopolskie opiniotwórcze dzienniki: „Rzeczypospolita” oraz „Gazeta Prawna” z racji tego, że Publiczne Gimnazjum w Bieździedzy znalazło się w pierwszej trójce najlepszych szkół Podkarpacia. Stworzony ranking opierał się na wynikach egzaminu gimnazjalnego w zakresie nauki przedmiotów ścisłych.
„Albo matematyka, albo polski. Nie ma gimnazjum idealnego...”- twierdzi „Gazeta Prawna”(nr 62 (3955). I tak wśród szkół publicznych wymienia trzy najlepsze gimnazja:
1. Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek
w Rzeszowie
2. Gimnazjum nr 9 im. św. Królowej Jadwigi w Rzeszowie
3. Publiczne Gimnazjum w Bieździedzy
W „Rzeczypospolitej” czytamy z kolei (nr z 01.04.2015 r.):
„Najlepszą ofertę edukacyjną dla przyszłych gimnazjalistów mają nie tylko renomowane placówki z dużych miast. Wśród najlepszych polskich gimnazjów znajdują się także szkoły wiejskie i te prowadzone przez małe miasteczka. (…)
– Mamy stabilny zespół nauczycieli, a sukcesy starszych kolegów motywują młodsze roczniki do lepszej nauki – mówi Ryfa. Jego placówka, jako szkoła prywatna, może pozwolić sobie na więcej, gdyż ma do dyspozycji więcej pieniędzy. Na takie wsparcie nie może liczyć Małgorzata Szydło, wicedyrektor zespołu szkół w Bieździedzy (woj. podkarpackie), w którego skład wchodzi gimnazjum kształcące najlepiej w obszarze przyrodniczym.
– Udało nam się pozyskać środki unijne na dodatkowe zajęcia z tych przedmiotów dla wszystkich uczniów. Współpracujemy z Uniwersytetem Rzeszowskim, realizowaliśmy także projekt rozwijający umiejętności w zakresie fizyki – wymienia Szydło i podkreśla, że sukces szkoła zawdzięcza rodzicom uczniów oraz lokalnym władzom.”
Pani Szydło w rozmowie z dziennikarzami podkreślała również ogromne zaangażowanie kadry pedagogicznej w rozwój talentów uczniów. Zwracała uwagę na to, że systematycznie prowadzone są pozalekcyjne kółka z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych dla uczniów zdolnych, na których przygotowują się oni do egzaminów gimnazjalnych oraz konkursów powiatowych i wojewódzkich, odnosząc w nich wiele sukcesów. Z kolei zajęcia wyrównawcze pozwalają na wyrównywanie braków z poszczególnych przedmiotów uczniom mającym kłopoty w nauce.