„I love Bieździedza”, czyli nasz udział w Interdyscyplinarnym Konkursie dla Gimnazjalistów
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku już po raz drugi zorganizował międzypowiatowy konkurs pod nazwą: „Z nurtem Wisłoki – poznajmy się”.
Jego cele sformułowano następująco:
üpopularyzacja wiedzy o miejscowościach położonych w dorzeczu Wisłoki,
üpromocja edukacji ekologicznej,
üuświadomienie wpływu warunków geograficznych na historię regionu,
üdoskonalenie umiejętności gromadzenia materiałów na dany temat, twórczego myślenia, prezentacji talentów artystycznych, wystąpień publicznych.
Pani Agata Ochałek-Skałba (opiekun innowacyjnego kółka regionalno-historycznego) po zapoznaniu się z regulaminem konkursu stwierdziła, że jej podopieczni świetnie poradzą sobie z tym zadaniem konkursowym. I nie pomyliła się! Drużyna w składzie: Angelika Urban, Jakub Jędrzejczyk
i Jonatan Maciejowski…
zdobyła I miejsce!
Jej zadanie konkursowe polegało na zaprezentowaniu historii oraz walorów turystyczno-krajobrazowych miejscowości, z której pochodzą. Oceniana była kreatywność w stworzeniu scenariusza prezentacji, zgodność z tematem, jakość przygotowanych elementów projektu oraz wykorzystanie przeznaczonego na prezentację czasu.
Przygotowany przez uczniów projekt pt. „I love Bieździedza” zrobił ogromne wrażenie na jury. Składał się ze scenki teatralnej, referatu, filmu, mini wystaw prac plastycznych, fotografii, produktu lokalnego (koronki klockowej).
Na sukces trojga gimnazjalistów złożyła się praca całego zespołu
w składzie:
Klaudia Kaleta
Karolina Kowalska
Julia Palar
Weronika Stasiowska
Jakub Baran
Patryk Maziarz
Bartłomiej Szerląg
Podczas przygotowań uczniowie uzyskali także pomoc i wsparcie ze strony pani Renaty Samborskiej, pani Teresy Koreckiej oraz absolwentów szkoły- Mateusza Zemrysa i Sylwestra Winiarskiego. Pani Ewa Suchodolska-Strach oraz pani Małgorzata Kowalska ze Stwarzyszenia Przyjaciół Ziemi Bieździedzkiej wypożyczyły stroje ludowe, a pani Irena Koczaja- swoje słynne prace w zakresie koronki klockowej.
Konkursowi, który odbył się 10 marca br. towarzyszyła konferencja poświęcona Wisłoce i jej wpływowi na otoczenie w aspekcie historycznym, gospodarczym i ekologicznym prowadzona przez wykładowców wyższych uczelni. Uczniowie zrecenzowali ją jako „lekcję trudną, ale bardzo ciekawą”.